Czy warto stosować zabiegi na zmarszczki? | Poznaj Richevon

Czy warto stosować zabiegi na zmarszczki?

Zabiegi na zmarszczki to popularne sposoby na wygładzenie skóry, które przede wszystkim sprawdzają się u osób z zaawansowanymi, pogłębionymi i utrwalonymi zmarszczkami. Pomimo że nie zastępują odpowiedniej pielęgnacji skóry, to stanowią znakomite uzupełnienie kuracji przeciwzmarszczkowej. Poznaj najpopularniejsze zabiegi odmładzające.

Zabiegi na zmarszczki z użyciem laseraZabieg na zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki z wykorzystaniem lasera to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów. W gabinetach medycyny estetycznej często wykorzystywany jest laser frakcyjny, który pobudza skórę do regeneracji. Do tego celu wykorzystywane są mikrowiązki światła, które w kontrolowany sposób docierają do najgłębszej warstwy skóry, powodując mikrouszkodzenia. Laser na zmarszczki aktywowany naturalny proces regeneracji. Uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi, a skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Usuwanie zmarszczek laserem przynosi zadowalające efekty:

  • wygładza bruzdy płytkie,
  • rozjaśnia przebarwienia skórne,
  • likwiduje kurze łapki,
  • usuwa niewielkie blizny,
  • aktywuje proces regeneracji skóry.

Dlatego odmładzanie cery laserem to jedna z najczęściej stosowanych metod na wygładzanie cery.

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło 10RABAT2017 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Zabiegi na zmarszczki falą ultradźwiękową

Zabiegi na zmarszczki falą ultradźwiękową aktywują produkcję włókien kolagenowych. Kolagen to składnik skóry, który odpowiada za jej napięcie i elastyczność. Warto wiedzieć, że produkcja kolagenu zmniejsza się już po trzydziestym roku życia, przez co powstają zmarszczki. Zaletą tego zabiegu jest wysoka skuteczność oraz fakt, że nie powoduje podrażnień. Dzięki temu cera po wyjściu z gabinetu wygląda naturalnie.

Ultradźwięki zabieg likwidujący zmarszczki, który sprawia, że struktura skóry staje się gęstsza i gładsza, a zmarszczki są mniej widoczne. Zabieg ultradźwiękami można stosować przez cały rok, ponieważ nie powoduje podrażnień, a połączeniu z odpowiednim kremem przeciwzmarszczkowym daje wyraźny efekt.

Zabiegi na zmarszczki kwasem hialuronowym

Zabiegi na zmarszczki kwasem hialuronowym to kolejna metoda wygładzania cery. Specjalista wstrzykuje go za pomocą cienkiej igły w odpowiednie miejsca. Znakomicie sprawdza się w wygładzaniu bruzd nosowo – wargowych, jak i tzw. doliny łez. Niektóre kobiety decydują się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym w celu powiększenia ust. Zabieg można powtórzyć po roku, gdy kwas się wchłonie. Podrażnienia mogą występować do kilku dni, ale po tym czasie skóra nabiera gładszego i naturalnego wyglądu. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym poprawia napięcie skóry, przez co cera staje się gładsza.Zabieg na zmarszczki

Botoks – lwia zmarszczka ulega spłyceniu

Dobrym rozwiązaniem jest botoks, lwia zmarszczka staje się mniej widoczna w efekcie kuracji. To ostatnimi czasy jeden z najbardziej popularnych zabiegów na zmarszczki. Efekt utrzymuje się na ogół do 6 miesięcy. Wstrzykiwanie botoksu wbrew pozorom nie jest bolesnym zabiegiem, a efekt pojawia się u większości kobiet po 14 dniach od zabiegu.

Botoks często stosowany jest do wygładzania lwiej zmarszczki, kurzych łapek i bruzd w okolicach ust. W przypadku nierównomiernego rozłożenia substancji, przeprowadzany jest kolejny zabieg, podczas którego specjalista wstrzykuje kwas hialuronowy bezpośrednio w zmarszczkę. Warto wiedzieć, że po zabiegu botoksem nie wolno masować twarzy, aby substancja nie spowodowała deformacji skóry wskutek spłynięcia do niższych partii. Z racji tego, że jest to zabieg inwazyjny, nie każda kobieta może go stosować. Dlatego lekarz przeprowadza dokładny wywiad, aby uniknąć ewentualnych powikłań.

Zabiegi na zmarszczki – nieinwazyjna mikrodermabrazja diamentowa

Zabiegi na zmarszczki z użyciem mikrodermabrazji diamentowej często są wybierane przez kobiety z wrażliwą cerą, ponieważ nie powodują dodatkowych podrażnień. Metoda ta nie tylko odmładza skórę, lecz także rozjaśnia przebarwienia oraz usuwa martwy naskórek. Usuwanie naskórka następuje przy użyciu specjalnej głowicy pokrytej kryształkami diamentu, która ściera skórę na określoną głębokość. Resztki naskórka zasysane są przez pompę.

Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji głębszych warstw skóry, dzięki czemu usprawnia mikrokrążenie oraz aktywuje proces regeneracji skóry. Cera po zabiegu staje się jędrniejsza i gładsza.

Zabiegi na zmarszczki – jak wzmocnić ich działanie?Zabieg na zmarszczki

Wszelkiego rodzaju zabiegi na zmarszczki pozwalają zmniejszyć bruzdy i polepszyć mikrokrążenie skóry. Natomiast jeżeli chcesz uzyskać trwalszy i bardziej wyraźny efekt, to zadbaj o właściwą pielęgnację cery. W tym celu zastosuj odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy, którego składniki zregenerują skórę od wewnątrz. Dzięki temu cera stanie się jędrniejsza, gładsza oraz odporniejsza na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni krem do cery, bo dzięki temu uzyskasz najbardziej wyraźny efekt odmładzający.


Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
3. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006
4. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016

Jesteśmy na

nasze aukcje