Jak wybrać krem na zmarszczki mimiczne? | Poznaj Richevon

Jak wybrać krem na zmarszczki mimiczne?

Bez względu na to, czy na Twojej twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki, czy też zmagasz się z utrwalonymi, głębokimi liniami mimicznymi, podstawę pielęgnacji powinien stanowić krem. To najistotniejsza broń każdej osoby, zmagającej się ze starzeniem się skóry. Wbrew temu, co obiecuje wiele reklam, nie istnieje krem, który sprawi, że cera bardzo dojrzała, pokryta bardzo głębokimi, utrwalonymi zmarszczkami, stanie się idealnie gładka jak u nastolatki. Dobry krem na zmarszczki może jednak spowodować znaczną poprawę jakości cery: spłycić linie w pewnym stopniu, ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy. To, jakie uzyskamy efekty przy pomocy kosmetyku, zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest wyjściowy stan cery. Jeżeli podejmiemy kurację we wczesnym etapie formowania się zmarszczek, uzyskamy najlepsze rezultaty.

Zapomnij o chemicznych składnikach, zaprzyjaźnij się z roślinnymi wyciągami

Chcąc wybrać najlepszy krem na zmarszczki, należy przede wszystkim czytać listy składników zamieszczone na opakowaniach. Początkowo wydać może się to żmudną pracą, ale to konieczny krok. Nie od dziś wiadomo, że niejeden producent zamieszcza na pudełkach hasła naturalny i ekologiczny, podczas gdy sam kosmetyk naszpikowany jest chemią. Po kilku przejrzanych składach zapamiętamy nazwy, których powinno się wystrzegać. Unikajmy parabenów (w składach są to substancje, gdzie część nazwy zawiera słowo paraben – np. propyloparaben), emulgatorów (PEG i PPG w nazwie), sztucznych barwników i substancji zapachowych. Dyskusyjnym składnikiem są natomiast silikony. Istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tych substancji w kosmetykach. Kompromisowym rozwiązaniem jest stosowanie kremów z lekkimi, lotnymi silikonami, ale tylko na dzień. Idealną sytuacją jest sięganie po kremy, które są ich zupełnie pozbawione. Silikony mogą bowiem podrażniać bardzo wrażliwą skórę, ale też zatykać pory.

Dlaczego właściwie powinno się unikać składników chemicznych? Odpowiedź jest prosta – najczęściej nie pielęgnują one skóry, a jedynie tymczasowo, do momentu umycia twarzy, poprawiają jej wygląd. Co więcej, w większości z ich stosowanie wiążą się skutki uboczne. Mogą one podrażniać i wysuszać skórę. Ponadto niektóre z tych substancji gromadzą się w organizmie i wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Składniki naturalne pielęgnują cerę, długofalowo poprawiając jej stan, a tak właśnie powinien działać krem na zmarszczki mimiczne.

Po pierwsze – nawilżaj!

Każdy typ cery, w każdym wieku, potrzebuje nawilżenia. Dzięki temu skóra jest gładsza, a zmarszczki wydają się płytsze. Przesuszona cera jest nie tylko podatna na podrażnienia, ale wygląda też starzej, jest bardziej pomarszczona i nieodporna na uszkodzenia związane z negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Wytłumaczyć to można na zasadzie suszonych owoców, które stają się pomarszczone – to samo dzieje się z naszą skórą.

W składach kosmetyków znaleźć może się wiele składników nawilżających pochodzenia roślinnego. Mogą być to naturalne wyciągi, ale też na przykład koenzym Q10 (także pochodzenia organicznego). Kremy zawierające takie substancje nie będą nawilżać powierzchniowo, a zadziałają na głębokie warstwy.

Odżywiona skóra to zdrowa skóra

Często zapomina się, że skórę trzeba zaopatrywać w pożywienie, dzięki któremu będzie ona zdrowa i piękna. Składnikami odżywczym dla cery mogą być na przykład różne mikroelementy, witaminy oraz kwasy tłuszczowe. Dostarczanie ich od zewnątrz sprawi, że cera będzie w stanie prawidłowo funkcjonować, będzie odporna na wpływ czynników środowiskowych (zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie słoneczne), a jej koloryt stanie się zdrowszy. Dlatego też w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, powinny znajdować się także składniki odżywcze. Będą one regulować procesy naprawcze, ale też spowolnią starzenie się skóry.

Zagęszczenie i ujędrnienie

Działanie regeneracyjne to jedna z najważniejszych funkcji skutecznego kosmetyku przeciwstarzeniowego. Składniki o takich właściwościach odpowiadają za najbardziej spektakularne efekty w pielęgnacji. Sprawiają, że naprawiane i odnawiane zostają komórki cery, w tym włókna kolagenowe. Stanowią one rusztowanie skóry. To naturalne wypełniacze, gdyż skutecznie zagęszczają struktury skóry. Dzięki temu twarz staje się gładsza i bardziej jędrna.

Wraz ze składnikami regenerującymi, to substancje napinające dają najbardziej widoczne efekty. Ich zadaniem jest poprawa elastyczności oraz zwalczanie wiotkości. Dzięki temu zmarszczki zostają choć częściowo spłycone, a owal twarzy poprawiony. Takie działanie może wykazywać wiele składników pochodzenia naturalnego, jak np.: wyciąg z żeń-szenia syberyjskiego (Acanthopanax Senticosus Extract), ekstrakt z pąków, koenzym Q10, czy Palmitoyl Tetrapeptide.

Optymalna kompozycja naturalnych składników

Podsumowując, idealny krem będzie zawierał składniki aktywne pochodzenia naturalnego. W jego składzie nie znajdziemy natomiast substancji chemicznych takich, jak: silikony, emulgatory, sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Zastąpią je natomiast organiczne wyciągi, dzięki czemu kosmetyk będzie skuteczny, ale nie spowoduje podrażnień ani innych skutków ubocznych. To jednak nie wszystko. Idealny krem to bowiem wszechstronne działanie – nie tylko na objawy, ale także na przyczyny starzenia się skóry. Dlatego też obok właściwości napinających, nie mniejsze znaczenie ma działanie regeneracyjne, odżywcze oraz nawilżające. Tak kompleksowo zadbana skóra odwdzięczy się nam pięknym, zdrowym wyglądem.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017