Zestawienie Najskuteczniejszych Kremów Przeciwzmarszczkowych

Zestawienie najskuteczniejszych kremów przeciwzmarszczkowych

Ranking kremów przeciwzmarszczkowych

Na rynku znajdziemy wiele propozycji z zakresu pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Istnieje cały przekrój różnych typów produktów, a każdy ma swoje wady i zalety. Jaki typ kosmetyku jest więc najskuteczniejszy? Oto ranking kremów przeciwzmarszczkowych stanowiący przekrój najpopularniejszych rodzajów kosmetyków do pielęgnacji. Uszeregowane zostały w kolejności od najlepszych do tych najmniej efektywnych.

Miejsce pierwsze: naturalne serum

Najskuteczniejszym i najbardziej uniwersalnym wyborem będzie naturalne serum. Tym określeniem opisujemy kosmetyki o wysokiej koncentracji składników aktywnych. To najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe, ponieważ zawierają wszystko to, czego potrzeba skórze. To kosmetyk, który bazuje na sile naturalnych składników i nie zawiera chemicznych substancji. Jego skład jest na tyle bogaty, a konsystencja na tyle lekka, że serum nada się zarówno na dzień, jak i na noc. Dzięki temu krem będzie doskonale dbał o skórę, a także sprawi, że nawet bezpośrednio po aplikacji cera będzie wyglądać korzystnie. Najlepsze kremy będą zawierać składniki o wszechstronnym działaniu:

  • ujędrniającym i uelastyczniającym,
  • chroniącym przed działaniem wolnych rodników,
  • antybakteryjnym i przeciwzapalnym,
  • regenerującym, wzmacniającym naczynka,
  • łagodzącym podrażnienia,
  • odżywiającym oraz nawilżającym.

To właśnie takiego kosmetyku należy poszukiwać – sprawdź skład naturalnego serum Richevon.

Miejsce drugie: naturalne olejki

Ze względu na swoje działanie pielęgnacyjne i przeciwzmarszczkowe naturalne olejki sprawdzą się bardzo dobrze. Dostać je możemy pod różnymi postaciami – od czystych form po specjalnie skomponowane mieszanki. Nie zawierają substancji chemicznych, więc z ich stosowaniem nie wiąże się żadne ryzyko. Doskonale pielęgnują cerę i odpowiadają na większość potrzeb skóry. Ich jedynym mankamentem jest to, że dla wielu osób będą one za ciężkie, aby stosować je na dzień. W większości będą bowiem zostawiać na skórze tłustą warstwę, która może być niekomfortowa, a także może wyglądać nieestetycznie. Ponadto na takim olejku nie najlepiej będzie się utrzymywać makijaż.

Miejsce trzecie: olejkowe mieszanki

W drogeriach bez trudu znajdziemy olejki, które nie są jednak czystymi olejkami lub też mieszanką wyłącznie naturalnych olejków. To najczęściej kosmetyki pielęgnacyjne w płynnej formie, zawierające poza kluczowym składnikiem aktywnym substancje chemiczne. Nie trudno znaleźć kosmetyki tego typu. W ich składach znajdziemy olejki w najróżniejszych proporcjach i zestawieniach. Zaletą takich kosmetyków jest to, że faktycznie pielęgnują skórę. Jednocześnie bardzo często nadają się pod makijaż, nie powodując świecenia się skóry. Ich dużym minusem jest jednocześnie właśnie zawartość chemii, która może zatykać pory i podrażniać cerę.

Miejsce ostatnie: tradycyjne kremy drogeryjne o chemicznym składzie

Problem tradycyjnych kremów kryje się właśnie w chemicznym składzie. Silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, PPGi, czy chemiczne substancje zapachowe podrażniają cerę, mogą ją wysuszać, a do tego zatykać pory. Czasem powierzchniowo poprawiają wygląd skóry. Wyrównują jej powierzchnię do momentu umycia twarzy, ale nie poprawiają jej faktycznego stanu.

Krem dopasowany do wieku

W drogerii najczęściej znajdziemy kremy przeciwzmarszczkowe opatrzone sugestią co do wieku potencjalnej użytkowniczki. Najczęściej więc spotkamy się z oznaczeniami 20+, 30+, 40+, 50+, 60+, czy 70+. To jednak przede wszystkim kwestia promocji, nie mająca realnego przełożenia. Takie rozróżnienie ma pomóc konsumentom w poruszaniu się po drogerii, ale wbrew pozorom może być dość mylące. Nie da się bowiem uogólnić potrzeb skóry w każdej dekadzie życia. Przy wyborze kremu do twarzy należy przede wszystkim czytać skład kosmetyków. Unikać powinno się chemicznych substancji, a wybierać preparaty o jak największej zawartości składników aktywnych.

Krem na dzień i krem na noc

W przeciwieństwie do rozróżnienia według cenzusu wiekowego, podział według pór, o której powinno się stonować krem, jest bardziej sensowny. W samym zamyśle takie rozgraniczenie jest faktycznie bardzo pomocne. W nocy skóra najintensywniej się regeneruje i potrzebuje najwięcej składników aktywnych, aby w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości snu. W dzień właściwości pielęgnacyjne mogą być nieco mniejsze, ale nie oznacza to, że mogą w ogóle nie istnieć. Krem aplikowany rano powinien też sprawiać, że skóra będzie wyglądać po prostu korzystnie. Nie może być za ciężki, bo w przeciwnym razie twarz może się błyszczeć, a makijaż nie będzie się utrzymywał.

Choć w teorii taki podział jest jak najbardziej uzasadniony, to w praktyce wygląda to nieco inaczej. Kremy na noc o chemicznym składzie nie spełniają całkowicie swojego zadania. Najczęściej zawierają za mało składników aktywnych albo też substancje o zbyt słabym działaniu. Dodatkowo chemiczne składniki w dłuższej perspektywie obciążają cerę.

Z kolei kremy na dzień bazują na silikonach, które osiadają na powierzchni skóry, wyrównując jej strukturę. Choć lekkie silikony nie mają negatywnego wpływu na skórę, to osoby wyjątkowo wrażliwe mogą borykać się z podrażnieniami i zatkanymi porami.

Podsumowanie

Szukając najskuteczniejszego kosmetyku pielęgnacyjnego przeciw zmarszczkom należy pamiętać o kilku zasadach. Najlepiej sprawdzą się preparaty pozbawione chemicznych składników takich, jak: silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, czy chemiczne substancje zapachowe. Niestety, większość kremów drogeryjnych bazuje na tych substancjach, a z drugiej strony nie zawiera skutecznych składników aktywnych. Idealny krem pozbawiony jest sztucznych elementów – bazuje na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Zwrócić należy też uwagę, aby takie serum miało lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję. Wtedy krem idealnie nada się też na dzień.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017