Jak wybrać najlepszy krem przeciwzmarszczkowy 50+? | Poznaj Richevon

Jak wybrać najlepszy krem przeciwzmarszczkowy 50+?

Czym powinny charakteryzować się kremy przeciwzmarszczkowe 50+?

W popularnych drogeriach można znaleźć mnóstwo kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery po 50. urodzinach. Ale czym kierować się wybierając krem na zmarszczki po 50. roku życia? Wystarczy wiedzieć, jakie są potrzeby naszej skóry i się do nich dostosować.

Wygląd skóry a menopauza

Około 50. roku życia wiele pań skarży się na nagłe pogorszenie wyglądu skóry. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma klimakterium. Zazwyczaj trwa ono między 45. a 55. rokiem życia. W tym okresie ciało ulega ogromnym zmianom, co wynika z hamowania wydzielania dwóch hormonów – progesteronu i estrogenu. W tym czasie w organizmie zachodzą spore zmiany, a część z nich dotyczy właśnie wyglądu.

Skóra zaczyna tracić kolagen około 18. – 20. roku życia. Jest on białkiem odpowiadającym za gęstość i napięcie skóry. Jego powolna utrata związana jest z wiotczeniem skóry i powstawaniem zmarszczek. Podczas klimakterium zmiana wydzielania estrogenu negatywnie wpływa właśnie na kolagen. Przez pięć lat ilość kolagenu może spaść nawet o 35%. Tak znaczącej zmiany nie da się nie zauważyć. Efektem jest przyśpieszone, zintensyfikowane powstawanie zmarszczek. Cera staje się mniej elastyczna, a także cieńsza.

Niestety utrata kolagenu to nie wszystko. Podczas klimakterium ubywa też znacznych ilości tkanki kostnej – nawet kilka procent w ciągu roku. Odbija się to bardzo negatywnie także na wyglądzie twarzy. Zmieniają się rysy, zapadają policzki oraz kości jarzmowe. W wyniku tego procesu nadmiar wiotkiej skóry zaczyna opadać razem z podskórną tkanką tłuszczową. Najbardziej dokuczliwymi objawami natury estetycznej są opadające powieki, bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. chomiczki.

Nie da się całkowicie zapobiec powstawaniu ubytków w tkance kostnej. Jednakże zdrowa, zadbana i jędrna skóra będzie opadać w o wiele mniejszym stopniu. Okolice 50. roku życia oraz czas tuż po 50. urodzinach to newralgiczny moment. To największy test dla skóry. Od tego, jak o nią zadbamy zależy, w jaki sposób wpłynie na nią menopauza. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów o bogatym składzie, zawierających jak najwięcej składników aktywnych.

Co powinien zawierać idealny krem przeciwzmarszczkowy 50+ ?

Skuteczny krem powinien składać się z substancji aktywnych pochodzenia naturalnego o wszechstronnym działaniu, które zadbają o główne parametry skóry:

  • regeneracja (np. Acanthopanax Senticosus Extract): ta właściwość kremu pozwala na walkę z głównym problemem pań w okresie menopauzy – utratą kolagenu. Zostaje on odbudowany, dzięki czemu skóra nie wiotczeje,
  • ujędrnienie i uelastycznienie (np. Acanthopanax Senticosus Extract, ekstrakt z pąków, koenzym Q10, Palmitoyl Tetrapeptide): bezpośrednie napięcie skóry sprawi, że twarz będzie wyglądać młodziej i bardziej świeżo, a drobne zmarszczki zostaną spłycone,
  • ochrona przed wolnymi rodnikami (np. Acanthopanax Senticosus Extract, koenzym Q10): to właśnie one są przyczyną starzenia się skóry. Hamując ich działanie, hamujemy procesy starzenia,
  • nawilżenie (np. ekstrakt z pąków, koenzym Q10): w każdym wieku należy dbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dzięki temu zmarszczki nie tylko będą pojawiać się wolniej, ale też spłycone zostaną już istniejące linie,
  • odżywienie (np. Acanthopanax Senticosus Extract): skórze trzeba dostarczać składników odżywczych zawartych w roślinnych ekstraktach – witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Dzięki temu będzie prawidłowo funkcjonować, a także nie będzie ulegać negatywnym wpływom czynników środowiskowych (np. promieniowanie UV),
  • wzmocnienie naczynek (np. Acanthopanax Senticosus Extract, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków, wyciąg z kwiatów lawendy, kofeina): to właściwość pożądana nie tylko u pań z cerą naczynkową. Składniki wzmacniające zmniejszą widoczność żyłek, a także zredukują zaczerwienienia. Co bardzo istotne, dzięki poprawie mikrokrążenia toksyny będą szybciej usuwane z komórek, a skóra będzie lepiej nawilżona, odżywiona i dotleniona,
  • łagodzenie podrażnień (wyciąg z kwiatów lawendy): bez względu na typ cery składniki redukujące zaczerwienienia oraz łagodzące podrażnienia sprawdzą się świetnie.

Podsumowanie

Kremy przeciwzmarszczkowe dla pań po 50 roku życia nie muszą wcale posiadać oznaczenia z sugerowanym wiekiem, aby były skuteczne. O działaniu kosmetyku świadczy jego skład, z którym zawsze należy się zapoznać. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dany kosmetyk będzie dla nas dobry. Krem musi zawierać jak najwięcej substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Unikać należy natomiast chemicznych składników takich, jak silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, czy chemiczne substancje zapachowe.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017