Czym powinien wyróżniać się krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn? | Poznaj Richevon

Czym powinien wyróżniać się krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn?

Krem na zmarszczki dla mężczyzn. Jak go wybrać?

Bardzo dużo mówi się o przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry i wydaje się, że świat oszalał na punkcie pogoni za młodym wyglądem. Co ciekawe, wielkie koncerny kosmetyczne koncentrują się na kobietach. To do nich kierowane są kampanie reklamowe, do nich zwracają się producenci w tekstach na opakowaniach kremów. Ale przecież zmarszczki nie są związane z płcią. Pojawiają się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jednak przez lata promowało się pogląd, że mężczyzna nie powinien dbać o swoją skórę. Na szczęście od dłuższego czasu nastawienie to się zmienia, a świadomi panowie coraz częściej zwracają uwagę na pielęgnacje cery. Wielu zapewne wciąż zastanawia się, jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn. Podpowiadamy!

W czym tkwi problem?

Stosowanie kremów powstających z myślą o kobietach nie zawsze jest atrakcyjnym rozwiązaniem z kilku powodów. Najczęściej są one dość prozaiczne. Wiele kosmetyków posiada dość intensywne zapachy, którymi nie koniecznie chcą pachnieć panowie. Innym powodem jest konsystencja większości kremów, szczególnie tych przeznaczonych do stosowania na dzień. Producenci bardzo często wychodzą z założenia, że mają one przede wszystkim wyglądać dobrze pod makijażem. Dlatego większość z nich w składzie zawiera silikony, które mechanicznie wypełniają zmarszczki, przez co twarz, na którą później nałoży się makijaż sprawia wrażenie idealnie gładkiej. Konsystencja takiego kremu jest dość lepka, aby dobrze przywierał do niego podkład, puder i korektor. Często też taki krem będzie dawał wrażenie poświaty, która pod makijażem tworzy efekt delikatnego, zdrowego rozświetlenia. W efekcie krem nałożony bez makijażu jest delikatnie widoczny. Wiele niemalujących się pań nie zwraca na to uwagi, ale panowie bardzo często wyczuleni są na takie cechy.

Jaki krem wybrać?

Na szczęście na wszystkie te problemy jest skuteczne rozwiązanie. I nie musi być to wcale krem specjalnie skierowany do mężczyzn. Wystarczy dobry kosmetyk o naturalnym składzie, bez intensywnych substancji zapachowych, miki, silikonów oraz innych składników chemicznych. Taki preparat będzie posiadał naturalny, delikatny zapach i nie będzie odznaczał się na skórze. Większość kremów tego typu szybko się wchłania, dzięki czemu nie czuć ich na twarzy.

To jednak nie jedyne zalety, jakie będzie posiadał taki naturalny krem przeciwzmarszczkowy. Chemiczne składniki nie dają żadnych długofalowych efektów. Poprawiają wygląd skóry tylko do momentu zmycia kosmetyku twarzy. Co więcej, potrafią dodatkowo wysuszać i podrażniać twarz. Naturalny skład ma wiele zalet. Organiczne wyciągi doskonale pielęgnują skórę, dzięki czemu poprawia się nie tylko jej wygląd, ale też faktyczny stan. Dobrze jest zwrócić uwagę na kosmetyki, które działają regenerująco, ponieważ będą one stopniowo odbudowywać strukturę cery tak, aby była ona zawsze gęsta i gładka. W przypadku istniejących już linii mimicznych sprawdzą się składniki napinające skórę, gdyż pozwolą one na spłycenie zmarszczek i poprawę jędrności skóry.

Krem na zmarszczki powinien zawierać także składniki o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Dzięki temu nie będzie dodatkowo obciążać skóry podrażnionej po goleniu. Zamiast tego ukoi ewentualne podrażnienia i zniweluje zaczerwienienia. Dobrze dobrany krem z jednej strony będzie stanowił doskonałą pielęgnację skóry po goleniu, z drugiej zaś sposób na nawilżenie cery i redukcję zmarszczek.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017