Cera po 30. roku życia – idealny krem przeciwzmarszczkowy 30+? | Poznaj Richevon

Cera po 30. roku życia – idealny krem przeciwzmarszczkowy 30+?

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy 30+?

Po trzydziestych urodzinach należy już na poważnie zainteresować się pielęgnacją przeciwzmarszczkową. O ile po dwudziestce można stosować kosmetyki lekkie i przede wszystkim nawilżające, to im bardziej zbliżamy się do przekroczenia kolejnej dekady, tym bardziej powinnyśmy inwestować w pielęgnację przeciwzmarszczkową.

Potrzeby cery po 30. roku życia

Pierwsze linie mimiczne obserwujemy już po 20. roku życia. Po 18. urodzinach zanika kolagen, który odpowiada za wszystkie pożądane parametry skóry – gładkość, jędrność i gęstość. Cera staje się coraz bardziej podatna na ciągłe rozciąganie i nie jest już w stanie powracać do swej pierwotnej formy. Z biegiem lat powstają kolejne zmarszczki i powoli się utrwalają.

W okolicy 30. roku życia każdy już boryka się z pierwszymi liniami mimicznymi, a u niektórych osób widoczne są już nawet głębokie bruzdy. Najpowszechniejsze są zmarszczki okolic oczu oraz czoła. To właśnie te obszary twarzy narażone są na najintensywniejszą pracę mięśni. To bardzo istotne, aby w tym czasie podjąć walkę ze starzeniem się. Jeżeli tego nie zrobimy, zmarszczki całkowicie się utrwalą, a wtedy ich usunięcie będzie niemożliwe.

Skuteczny krem na zmarszczki 30 +

Wybierając swój kosmetyk nie musimy kierować się wytycznymi większości producentów i poszukiwać na opakowaniach oznakowania 30+. To jedynie umowne sugestie, a najważniejsze przy wyborze odpowiedniego specyfiku jest czytanie składów. Choć początkowo wydać nam się to może żmudnym i trudnym zadaniem, to wcale nie musi tak być. Wystarczy zapamiętać kilka najważniejszych zasad, aby zakupić skuteczny krem. Idealny kosmetyk powinien zawierać jak najmniej składników chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na skórę. Podrażniają one bardzo wrażliwą skórę, mogą też wysuszać oraz zatykać pory. Wystrzegajmy się w składach:

  • PEGów i PPGów,
  • parabenów (w nazwie zawierają właśnie słowo paraben – np. propyloparaben),
  • alkoholu (ten szkodliwy będzie występował po prostu pod nazwą alcohol),
  • sztucznych barwników i substancji zapachowych.

Pożądane składniki

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy należy zwrócić uwagę, aby miał jak najwięcej składników aktywnych – szczególnie roślinnych wyciągów. W tym okresie życia najlepiej jest bazować na substancjach zwalczających wolne rodniki (np. Acanthopanax Senticosus Extract, koenzym Q10). Antyoksydanty skutecznie opóźnią starzenie się skóry, zmarszczki będą pojawiać się wolniej – dłużej będziemy się też cieszyć jędrnością skóry. Ponadto zwrócić należy uwagę na składniki bezpośrednio napinające skórę, które zmniejszą widoczność istniejących linii (np. Acanthopanax Senticosus Extract, ekstrakt z pąków, koenzym Q10, Palmitoyl Tetrapeptide).

Około 30. roku życia należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednie nawilżanie i odżywianie skóry. Cera wysuszona, której brak składników odżywczych szybciej będzie się marszczyć. Będzie też podatna na podrażnienia i uszkodzenia spowodowane działaniem czynników zewnętrznych, jak promieniowanie słoneczne czy smog. Zdrowa, nawilżona skóra wolniej będzie się też starzeć, a będzie wyglądać świeżo i zdrowo.

W tym wieku skóra zdążyła już utracić niemałą część kolagenu. Dlatego też jest to najlepszy moment na włączenie do pielęgnacji kremów zawierających składniki regeneracyjne – np. Acanthopanax Senticosus Extract. Dzięki nim odnawiane będą właśnie włókna kolagenowe, ale też ogólniej mówiąc – struktury skóry. Cera będzie gęstsza, bardziej elastyczna i jędrna. To nie tylko świetny sposób na zapobieganie powstawaniu kolejnych linii, ale też rozwiązanie pozwalające na spłycenie już powstałych zmarszczek.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017