Palmitoyl Tetrapeptide (Palmitoyl Tetrapeptide) | Poznaj Richevon

Palmitoyl Tetrapeptide (Palmitoyl Tetrapeptide)

Palmitoyl Tetrapeptide to wyjątkowy składnik kosmetyków o zbawiennym działaniu na dojrzałą cerę, ale nie tylko. Jego szeroki zakres działania doceniony został zarówno w serach i kremach do twarzy, jak i w kosmetykach przeznaczonych do skóry głowy, które mają zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. Jak dokładnie działa ten składnik? I co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Palmitoyl Tetrapeptide – czym jest i skąd się bierze?Palmitoyl Tetrapeptide

Palmitoyl Tetrapeptide to związek organiczny z grupy peptydów o naturalnym pochodzeniu. Ich głównym zadaniem jest podnoszenie jędrności i gęstości skóry. Różne rodzaje posiadają swoje własne, unikalne działania. Czynnikiem wspólnym jest jednak przeciwdziałanie i spowalnianie procesów związanych ze starzeniem się skóry.

Powstawanie peptydu Palmitoyl Tetrapeptide polega na połączeniu, w wyniku reakcji, kwasu palmitynowego z tetrapeptydem.

Może on występować w różnych wersjach, na przykład Palmitoyl Tripeptide-1 lub Palmitoyl Tetrapeptide-7.

Palmitoyl Tetrapeptide – działanie

Palmitoyl Tetrapeptide swoim działaniem przypomina hormon DHEA zwany hormonem młodości. Za sprawą swojej zdolności do przeciwdziałania wydzielania interleukiny-6, która odpowiada za powstawanie stanów zapalnych i podrażnień, zmniejsza efekty zaczerwienienia wywoływane między innymi przez promieniowanie UV i zanieczyszczenia. Ponadto pobudza skórę do regeneracji.

Szczegółowe działanie peptydów, do których należy Palmitoyl Tetrapeptide:

  • wzmocnienie bariery ochronnej skóry,
  • redukcja wypadania włosów,
  • wzmocnienie i wspomaganie regeneracji paznokci,
  • poprawa zdolności skóry do samodzielnej naprawy,
  • hamowanie procesów starzenia się skóry,
  • redukcja zmarszczek.

Na szczególną uwagę zasługują właściwości tego peptydu, które pozwalają zredukować bruzdy na twarzy. Należy on do grupy peptydów sygnałowych, które informują komórki skóry o konieczności naprawy. Efektem takiego działania jest pobudzenie cery do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny. Składniki te natomiast znane są z właściwości wpływających na znaczne spłycenie nierówności cery. Palmitoyl Tetrapeptide na zmarszczki działa więc pośrednio jak rodzaj wypełniacza, który wspiera skórę w produkcji wszystkiego, co potrzebne do redukcji bruzd.

Krem na zmarszczki Richevon

RICHEVON
SERUM NA ZMARSZCZKI Z PALMITOYL TETRAPEPTIDE W SKŁADZIE ZAMÓW!

Palmitoyl Tetrapeptide – gdzie można go znaleźć i jak go stosować?

Palmitoyl Tetrapeptide najczęściej stosowany jest jako składnik znajdowany w kremach i serach do twarzy. Czyni go to wyjątkowo prostym w użyciu i łatwo dostępnym.

Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach stosowania kosmetyków z tym peptydem. Używanie go możliwe jest przez cały rok, zarówno na dzień, jak i na noc. Doskonale sprawdza się jako pierwszy element pielęgnacji po oczyszczaniu lub tonizowaniu twarzy. Największe efekty widoczne są przy korzystaniu z najwyższego dostępnego stężenia, które określa się na 10%.

Dobrze jest również wiedzieć, że łączenie go z kwasami oraz witaminą C przyjmowaną pod postacią kwasu askorbinowego może powodować utratę jego właściwości.

Palmitoyl Tetrapeptide doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej i wrażliwej. Chroni twarz przed podrażnieniami i hamuje procesy starzenia. Jednocześnie pobudza skórę do aktywnej regeneracji powodując widoczne już nawet po 4 tygodniach spłycenie zmarszczek. Kremy na zmarszczki i sera z jego zawartością są łatwe w użyciu i pozwalają na uzyskanie wspaniałych efektów.

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti-wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non-invasive methods, 2010
2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
3. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004

Jesteśmy na

nasze aukcje