Jak powstają zmarszczki mimiczne? | Poznaj Richevon

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne to pierwsze ze zmarszczek pojawiających się na twarzy związane z uśmiechaniem się, mrużeniem oczu czy też ruchem brwi czyli okazywaniem emocji. Powstają wskutek utraty z wiekiem elastyczności skóry, to pierwsza oznaka starzenia się. Powodem powstawania zmarszczek mimicznych jest również coraz mniejsza ilość kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry. U niektórych pojawiają się już po 20 roku życia, u innych po 30, wpływ na to mają geny i hormony. Jak powstają zmarszczki mimiczne, jakie są ich rodzaje, jak im zapobiegać i jak likwidować?

Zmarszczki mimiczne pod oczami – kiedy powstają oraz sposoby na ich zmniejszenie.Zmarszczki pod oczami.

Zmarszczki mimiczne pod oczami ma prawie każdy, aby ich uniknąć należałoby praktycznie nie okazywać emocji, co jest  raczej niewykonalne. Jako pierwsze powstają zmarszczki wokół oczu ze względu na to, że skóra jest tu bardzo wrażliwa i najcieńsza, a oczy mrużymy przy każdym uśmiechu lub gdy razi nas słońce. Wpływ na tworzenie się zmarszczek pod oczami ma również niewłaściwy demakijaż tj. naciąganie skóry i tarcie oraz niestosowanie kremów z filtrem wokół oczu. Nie da się ich uniknąć, ale można z nimi walczyć i redukować ich ilość i widoczność. Najważniejsza jest profilaktyka. Należy codziennie stosować nawilżające kremy pod oczy.

Dowiedz się jak dobrać krem na zmarszczki mimiczne:
poznajrichevon.pl/jak-wybrac-krem-na-zmarszczki-mimiczne/

W wieku 20-25 lat wystarczą zwykłe nawilżające, wraz z wiekiem warto zainwestować w kremy o odpowiednim składzie, które zawierają:

  •  retinol czyli pochodną witaminy A, która wzmacnia produkcję białek odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność,
  •  witaminę C rozjaśniającą skórę i hamującą proces starzenia,
  •  kwas hialuronowy – powoduje utrzymywanie się wody w skórze,
  •  kofeinę, która poprawia krążenie,
  •  olejki nawilżające mające działanie wygładzające oraz odżywcze.

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło 10RABAT2017 otrzymasz 10% rabatu na naturalny krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Zmarszczki mimiczne na czole oraz wokół ust – jak powstają i jak z nimi walczyć?

Zmarszczki mimiczne na czole są nieodłącznym elementem twarzy osób o dużej ekspresji, powstają wskutek okazywania emocji i marszczenia czoła np. u krótkowidzów. Najbardziej popularna jest tzw. lwia zmarszczka, która powstaje między łukami brwiowymi, wyróżniamy również zmarszczki poziome i pionowe. Aby im zapobiegać i zmniejszać ich widoczność warto masować czoło (ruchami okrężnymi). Zmarszczki mimiczne wokół ust tzw. zmarszczki palacza, które powstają nie tylko z powodu palenia papierosów, są również spowodowane piciem przez słomkę, żuciem gumy czy też uwarunkowaniami genetycznymi. Aby im zapobiegać warto stosować ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie np. gwizdanie czy wysuwanie złożonych warg do przodu.

Zmarszczki mimiczne – skuteczne sposoby na ich zmniejszenie.

Nie można całkowicie usunąć zmarszczek mimicznych, ale można skutecznie je zmniejszyć oraz redukować powstawanie nowych. Skuteczne są zarówno sposoby domowe czyli masaże, maseczki oraz odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe – warto zwrócić uwagę na te naturalne, które zawierają głównie składniki pochodzenia roślinnego. Niestety wraz z wiekiem zmarszczki mogą się pogłębiać warto wtedy rozważyć wizytę w profesjonalnych zakładach kosmetycznych. Oferują one zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który jest wstrzykiwany w zmarszczki lub zastosowanie botoksu.

Zmarszczki mimiczne zależne są od wielu czynników i dotyczą wszystkich w różnym stopniu. Należy jednak pamiętać, że stosując zrównoważoną dietę, zdrowy tryb życia oraz odpowiednią pielęgnację zapewnimy sobie dobry wygląd i piękną twarz przez długie lata.


Bibliografia

1. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
2. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

Jesteśmy na

nasze aukcje