Jak powstają zmarszczki mimiczne? | Poznaj Richevon

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne to pierwsze ze zmarszczek pojawiających się na twarzy związane z uśmiechaniem się, mrużeniem oczu czy też ruchem brwi czyli okazywaniem emocji. Powstają wskutek utraty z wiekiem elastyczności skóry, to pierwsza oznaka starzenia się. Powodem powstawania zmarszczek mimicznych jest również coraz mniejsza ilość kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry. U niektórych pojawiają się już po 20 roku życia, u innych po 30, wpływ na to mają geny i hormony. Jak powstają zmarszczki mimiczne, jakie są ich rodzaje, jak im zapobiegać i jak likwidować?

Zmarszczki mimiczne pod oczami – kiedy powstają oraz sposoby na ich zmniejszenie.

Zmarszczki pod oczami.

Zmarszczki mimiczne pod oczami ma prawie każdy, aby ich uniknąć należałoby praktycznie nie okazywać emocji, co jest  raczej niewykonalne. Jako pierwsze powstają zmarszczki wokół oczu ze względu na to, że skóra jest tu bardzo wrażliwa i najcieńsza, a oczy mrużymy przy każdym uśmiechu lub gdy razi nas słońce. Wpływ na tworzenie się zmarszczek pod oczami ma również niewłaściwy demakijaż tj. naciąganie skóry i tarcie oraz niestosowanie kremów z filtrem wokół oczu. Nie da się ich uniknąć, ale można z nimi walczyć i redukować ich ilość i widoczność.

Najważniejsza jest profilaktyka. Należy codziennie stosować nawilżające kremy pod oczy.

Marta Urbanowicz - kosmetologObszar wokół oczu pozbawiony jest gruczołów łojowych. Skóra pod oczami jest więc z natury bardziej sucha i cieńsza niż w innych rejonach twarzy. Do tego dochodzi jeszcze bogata ekspresja tych okolic, a czasem agresywny demakijaż, co razem sprawia, że oczy to najszybciej starzejący się obszar twarzymówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Przyczyny powstania zmarszczek mimicznych
Na skutek wyrażania emocji – mimika Fotostarzenie Używki
śmiech, smutek – wokół ust i bruzd nosowo-wargowych, w kącikach oczu – mrużenie oczu pod wpływem słońca. zmarszczki palacza na skutek zasysającego ruchu warg i niedoborów witaminy C.
złość – lwia zmarszczka,
zdziwienie – poziome zmarszczki na czole,
płacz – pod oczami.
Krem na zmarszczki Richevon

ZAMÓW RICHEVON
KREM NA ZMARSZCZKI MIMICZNE ZE SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI  KUP TERAZ

Dowiedz się jak dobrać krem na zmarszczki mimiczne:
poznajrichevon.pl/jak-wybrac-krem-na-zmarszczki-mimiczne/

W wieku 20-25 lat wystarczą zwykłe nawilżające, wraz z wiekiem warto zainwestować w kremy o odpowiednim składzie, które zawierają:

  •  retinol czyli pochodną witaminy A, która wzmacnia produkcję białek odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność,
  •  witaminę C rozjaśniającą skórę i hamującą proces starzenia,
  •  kwas hialuronowy – powoduje utrzymywanie się wody w skórze,
  •  kofeinę, która poprawia krążenie,
  •  olejki nawilżające mające działanie wygładzające oraz odżywcze.

Stawiam na profilaktykę przeciwzmarszczkową, dlatego na pierwsze zmarszczki mimiczne zaczęłam stosować krem-serum Richevon. Szukałam kremu z dużą dawką antyoksydantów. Tu jest fajnie działający koenzym Q10 i odmładzający żeń-szeń. Krem dobrze napina, przez co zmarszczki wygładzają się, a twarz wygląda młodziejpisze pani Martyna z Wrocławia

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło 10RABAT2017 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Zmarszczki mimiczne na czole oraz wokół ust – jak powstają i jak z nimi walczyć?

Zmarszczki mimiczne na czole są nieodłącznym elementem twarzy osób o dużej ekspresji, powstają wskutek okazywania emocji i marszczenia czoła np. u krótkowidzów.

Najbardziej popularna jest tzw. lwia zmarszczka, która powstaje między łukami brwiowymi, wyróżniamy również zmarszczki poziome i pionowe.

Aby im zapobiegać i zmniejszać ich widoczność warto masować czoło (ruchami okrężnymi). Zmarszczki mimiczne wokół ust tzw. zmarszczki palacza, które powstają nie tylko z powodu palenia papierosów, są również spowodowane piciem przez słomkę, żuciem gumy czy też uwarunkowaniami genetycznymi. Aby im zapobiegać warto stosować ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie np. gwizdanie czy wysuwanie złożonych warg do przodu.

Jestem młodą osobą, ale od 25. roku życia stosuję krem przeciwzmarszczkowy Richevon Eye. Lubię mocny makijaż na oku i uznałam, że tej okolicy przyda się szybkie wsparcie w postaci dobrego kremu na zmarszczki mimicznepisze pani Jagoda z Zabrza

Zmarszczki mimiczne – skuteczne sposoby na ich zmniejszenie.

Nie można całkowicie usunąć zmarszczek mimicznych, ale można skutecznie je zmniejszyć oraz redukować powstawanie nowych. Skuteczne są zarówno sposoby domowe czyli masaże, maseczki oraz odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe – warto zwrócić uwagę na te naturalne, które zawierają głównie składniki pochodzenia roślinnego.

Niestety wraz z wiekiem zmarszczki mogą się pogłębiać warto wtedy rozważyć wizytę w profesjonalnych zakładach kosmetycznych. Oferują one zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który jest wstrzykiwany w zmarszczki lub zastosowanie botoksu

Wraz z wiekiem zmarszczki mimiczne pogłębiają się, są wyraźniejsze. Chcę zahamować ten proces. Stosuję krem przeciwzmarszczkowy Richevon od miesiąca i zauważam poprawę. Przede wszystkim skóra jest ładnie napięta i bardziej sprężysta, a zmarszczki, zwłaszcza te wokół ust i nosa, nie rzucają już się tak bardzo w oczypisze pani Emilia z Krynicy Morskiej

Zmarszczki mimiczne zależne są od wielu czynników i dotyczą wszystkich w różnym stopniu. Należy jednak pamiętać, że stosując zrównoważoną dietę, zdrowy tryb życia oraz odpowiednią pielęgnację zapewnimy sobie dobry wygląd i piękną twarz przez długie lata

Krem na zmarszczki Richevon

ZAMÓW RICHEVON
KREM NA ZMARSZCZKI MIMICZNE Z NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI KUP TERAZ

FAQ

1. Czy da się usunąć zmarszczki mimiczne?

Medycyna estetyczna radzi sobie z usuwaniem zmarszczek mimicznych. Jeśli jednak cenimy sobie naturalny wygląd, warto postawić na mniej inwazyjne metody. Np. stosować krem na zmarszczki mimiczne Richevon. Dzięki niemu opóźnimy powstawanie nowych zmarszczek i wygładzimy te, które się pojawiły.

2. Czy zmarszczki mimiczne reagują na inne substancje niż zmarszczki powstałe pod wpływem starzenia się?

Choć mechanizm powstania zmarszczek mimicznych jest inny, niż zmarszczek wynikających z wieku (ubytek kolagenu), w kosmetologii i na jedne, i na drugie, stosuje te same aktywne substancje.

3. Jakich substancji szukać w składzie kremu na zmarszczki mimiczne?

Niech będą to substancje naturalne: wyciągi z roślin, antyoksydanty: witaminy i koenzym Q10, nawilżający kwas hialuronowy, odżywcze minerały. Unikajmy za to wysuszającego alkoholu i szkodzących skórze na dłuższą metę substancji chemicznych: PEGów, silikonów i parabenów. Dobry przeciwzmarszczkowy kompleks składników zawiera krem Richevon.


Bibliografia

1. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
2. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
4. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
5. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
6. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

Jesteśmy na

nasze aukcje