Jak powstają zmarszczki palacza? | Poznaj Richevon

Jak powstają zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza zdecydowanie szpecą piękno naszej twarzy. Podobnie jak inne bruzdy pojawiające się z upływem lat, są trudne do zamaskowania. Jak sobie z nimi radzić? Czy jest sposób na to, aby ograniczyć poziom tego problemu?

Zmarszczki palacza – geneza powstawaniaZmarszczki palacza na twarzy

Powstawanie zmarszczek palacza wiąże się ściśle ze zmianami zachodzącymi w naszym organizmie wraz z upływającym czasem. Tracimy wówczas cenny kolagen i tkankę tłuszczową wypełniające okolice ust, w efekcie czego pojawiają się wokół nich nieestetyczne bruzdy. Wiotczejąca skóra traci swoją sprężystość i zapada się. Zmarszczki te, pomimo sugerującej je nazwy, nie dotyczą wyłącznie palaczy. Mogą się pojawić na twarzy każdego z nas.

Złe nawyki mimiczne, zbyt częste korzystanie z kąpieli słonecznych, picie napojów przez słomkę czy żucie gumy mają nieodwracalny wpływ na tworzenie się bruzdy wokół ust. Te z pozoru bardzo powszechne zachowania prowadzą do obciążenia mięśni i znacznego osłabienia tkanek, utraty kwasu hialuronowego oraz elastyczności. Zmarszczki palacza powstają znacznie wolniej od tych w okolicy oczu, ale znacznie trudniej jest je zamaskować.

Zmarszczki palacza a palenie

Palenie szkodzi naszej skórze w widoczny sposób, a jednym z widocznych symptomów są zmarszczki palacza. Ograniczając dopływ tlenu wzmagamy postępujący proces starzenia. Skóra matowieje, przybiera szarawy odcień i jest pozbawiona blasku. Jest wówczas idealnym tłem do uwidaczniania się głębokich bruzd. Do tych bardziej wyraźnych zaliczyć można zmarszczki palacza. Ruchy mięśni twarzy podczas tzw. „zaciągania się” i tworzenia „dzióbka”, uaktywniają pionowe załamanie zazwyczaj nad górną wargą.

Dowiedz się co wyróżnia naturalny krem przeciwzmarszczkowy od zwykłego:
http://poznajrichevon.pl/naturalny-krem-przeciwzmarszczkowy-znaczy-lepszy/

Zmarszczki palacza – specjalistyczne metody usuwania

Usuwanie zmarszczek palacza to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Z głębokimi bruzdami warto udać się do specjalisty, który zaproponuje nam szereg rozwiązań. Profesjonalne peelingi mają za zadanie pobudzić naszą tkankę do samoregeneracji.

Nieco bardziej inwazyjne zabiegi takie jak:

  • mezoterapia,
  • działanie laserem,
  • iniekcja z toksyny botulinowej,
  • wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym (niebywałą zaletą tej metody jest stosunkowa bezbolesność i natychmiastowa skuteczność).

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło 10RABAT2017 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Prawdziwą rewolucją w procesie likwidacji niedoskonałości skóry stało się jednak zastosowanie komórek macierzystych. Ich niezwykła plastyczność poprzez wielokrotne podziały i umiejętność przybierania cech innej tkanki, pozwala na szerokie zastosowanie. Efekt po iniekcji komórek macierzystych jest bardzo naturalny. Zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, a skóra odzyskuje sprężystość i zostaje odżywiona.

Zmarszczki palacza – domowe sposoby równie skuteczne?

Domowe sposoby na zmarszczki palacza może nie dadzą tak spektakularnych efektów, jak medycyna estetyczna, ale pozwolą w prosty i tani sposób opóźnić pojawienie się nieestetycznych bruzd. Niezawodną i jednocześnie bardzo relaksującą metodą jest joga twarzy. Codzienne ćwiczenia rozpoczynamy od tradycyjnej rozgrzewki. Polega ona na nałożeniu dolnej wargi na górną i mocne jej zaciśnięcie. Następnym krokiem jest ułożenie warg w tzw. „dziób” z jego jednoczesnym wyciągnięciem do przodu.

Dodatkowo, aby wzmocnić efekt, możemy przystawić do ust palec i blokować wykonywaną czynność. Ostatnim ćwiczeniem jest umiejętne rozchylenie warg z ich jednoczesnym wychyleniem do przodu. Joga to nie jedyny domowy sposób na zmarszczki palacza. Wspomagający może być także masaż twarzy. W tym celu rozprowadzamy krem, który zmniejszy tarcie powodujące podrażnienie skóry. Sam masaż polega na naprzemiennym kreśleniu kółek (poczynając od środka i przesuwając się w kierunku uszu) oraz oklepywaniu.

Zmarszczki palacza

Kremy przeciwzmarszczkowe kontra zmarszczki palacza

Kremy przeciwzmarszczkowe są czynnikiem uzupełniającym terapię likwidacji zmarszczek palacza. Ich głównym celem jest nawilżenie skóry, jej szybsza regeneracja i odżywienie. Jest to możliwe dzięki zawartości kilku składników takich jak koenzym Q10, witamina C, kolagen i kwas hialuronowy. Działanie kremu wspomaga zażywanie suplementów oraz prawidłowa dieta. Suplementy zawierają aminokwasy niezbędne do budowy białek i powstawania nowych komórek. Dzięki temu następuje spłycenie nieestetycznych bruzd wokół ust oraz ich uelastycznienie. Zmarszczka palacza nie jest wtedy tak wyraźna jak na początku.

Zmarszczki palacza są efektem wielu zaniedbań i trudno się ich pozbyć całkowicie. Niemniej jednak, walkę z nimi powinniśmy zacząć od odstawienia używek i zmiany złych nawyków. Rzucenie palenia to ważny krok do poprawienia kondycji nie tylko naszej skóry, ale całego organizmu.


Bibliografia

1. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

Jesteśmy na

nasze aukcje