Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
Wypełnianie zmarszczek jest coraz popularniejszą formą przeciwdziałania oznakom starzenia i odzyskiwania młodego wyglądu. Najczęściej stosuje się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.
Wypełnianie zmarszczek – szansa na młodą skórę
Wypełnianie zmarszczek odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w ciele człowieka, dlatego stanowi najczęstszy wypełniacz zmarszczek. Z wiekiem jego ilość spada, dlatego powstają zmarszczki. Lekarz medycyny estetycznej wygładza je za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego.
Kwas ma zróżnicowaną gęstość. Jej wybór zależy od części twarzy, w której będzie wykonywany zastrzyk oraz pożądanego efektu. Kwas hialuronowy o małej i średniej gęstości używany jest do niwelowania kurzych łapek, bruzd nosowo-wargowych, wargowo-podbródkowych oraz zmarszczek na czole – mówi Justyna Masal, kosmetolog
Zobacz zestawienie najskuteczniejszych kremów przeciwzmarszczkowych:
https://poznajrichevon.pl/zestawienie-najskuteczniejszych-kremow-przeciwzmarszczkowych/
Wypełnianie zmarszczek – wskazania
Jeśli chodzi o wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to przed zabiegiem lekarz musi przeprowadzić wywiad z pacjentem. W ten sposób ocenia czy pacjentka nadaje się do ostrzykiwania. Zwykle większość pań przechodzi pozytywnie kwalifikację.
Najczęściej ostrzykiwane partie twarzy:
- broda, okolice ust, policzki, dolina łez, linia brwi, policzki, nos,
oraz zmarszczki:
- poziome zmarszczki czoła, zmarszczki gładzizny, zmarszczki okołooczodołowe, fałdy wargowo-nosowe, zmarszczki śmiechowe.
Iniekcja zawierająca wypełniacze zmarszczek najczęściej przeprowadzana jest dla zmarszczek głębokich, ponieważ zabieg cechuje się najlepszą skutecznością w przypadku zaawansowanych stadiów starzenia się.
Przeciwwskazania do ostrzykiwania kwasem hialuronowym | |
---|---|
Względne | Bezwzględne |
skłonność do blizn przerostowych | nadwrażliwość na kwas |
zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych powyżej 7 dni przed zabiegiem | stany zapalne powstałe w miejscu planowanego zastosowania kwasu |
planowana aktywność w najbliższym czasie | ciąża oraz okres karmienia piersią |
Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!
Wypełnianie zmarszczek – efekty
Wypełnianie zmarszczek odbywa się w tkankach. Substancję można aplikować w obrębie tkanki podskórnej lub skóry, żeby uzupełnić braki kolagenu i substancji podporowych. Wstrzyknięcie implantu z kwasem hialuronowym ma za zadanie wygładzić zmarszczki i usunąć fałdy skórne, by przywrócić skórze zdrowy, młody wygląd. Efekty widać bardzo szybko, ponieważ już po 40 minutach od zakończenia iniekcji pacjent opuszcza gabinet, a jego twarz wygląda wyraźnie lepiej- zmarszczki są spłycone lub w ogóle ich nie widać, skóra promienna i wygładzona. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest przez tkanki wchłaniany a nie magazynowany. Jeśli chodzi o efektywność zabiegu, to lekarze zgodnie twierdzą, że poprawę wyglądu skóry widać natychmiast. Kwas hialuronowy likwiduje zmarszczki na 6-8 miesięcy. Po tym upływie tego czasu preparat ulega całkowitemu wchłonięciu i konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu. Trwałość pozyskanych efektów wynika z gęstości preparatu oraz stopnia oczyszczenia kwasu. Zasada jest prosta. Gęstszy i lepiej oczyszczony kwas dłużej utrzyma się w skórze.
Wypełnianie zmarszczek- kosmetyki
Wypełnianie zmarszczek można również wykonać dzięki odpowiednim kremom. Stosowanie kwasu hialuronowego jest szczególnie ważne w przypadku zmarszczek głębokich, ale wcale nie trzeba rezygnować z nawilżenia skóry. Każdy zabieg należy wzbogacać odpowiednią pielęgnacja, uwzględniającą kremy, bogate w składniki aktywne pochodzenia naturalnego, np. lawendę, kofeinę, olejek różany czy koenzym Q1.
ZAMÓW RICHEVON
KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY ZE SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI ZAMÓW!
Bibliografia
1. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997
2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
3. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010