Pielęgnacja Cery Dojrzałej - Idealny Krem Przeciwzmarszczkowy Richevon

Pielęgnacja cery dojrzałej i idealny krem przeciwzmarszczkowy 60+

Upływający czas nie ma litości dla naszej skóry. Wraz z kolejnymi latami przybywa nam kolejnych zmarszczek. Nie jesteśmy w stanie całkowicie ich uniknąć. Stosując dobry krem do cery dojrzałej możemy jednak znacznie poprawić wygląd skóry.

Skóra po 60. roku życia

Około 18 – 20 roku życia w naszej skórze zaczynają zanikać włókna kolagenowe. Są one niczym rusztowanie i wypełniacz dla cery. Włókna budują jej struktury, dzięki czemu jest gęsta, napięta gładka. Kiedy kolagen zaczyna powoli znikać, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra jest coraz mniej odporna na ciągłe, jednostajne rozciąganie i kurczenie skóry. W najbardziej newralgicznych miejscach pojawiają się linie. Przez kolejne 40 lat z jednej strony pogłębiają się istniejące linie, z drugiej bez przerwy powstają nowe. Nic więc dziwnego, że w dojrzałym wieku zmarszczki są bardzo widoczne – przez dziesiątki lat są przecież utrwalane. Dodatkowo na to, jak wyglądać będzie nasza skóra, wpływa tryb życia. Jeżeli nie przykładaliśmy wagi do codziennej pielęgnacji skóry i ulegaliśmy nałogom, twarz będzie wyglądać starzej. Choć nie da się usunąć głębokich i utrwalonych linii, to zawsze można poprawić wygląd cery i nieco ją odmłodzić.

W dojrzałym wieku podjąć należy zdecydowane działania i nie chodzi tu o zabiegi medycyny estetycznej, ale o konsekwentne stosowanie skutecznego, skoncentrowanego kosmetyku. Takie serum przeciwzmarszczkowe będzie zawierać wiele składników aktywnych. Dlatego też zawsze czytajmy składy preparatów. Będziemy wtedy pewni, że nie skrywają one chemicznych wypełniaczy. Najlepiej kupować takie kremy, które zawierają dużo, zróżnicowanych wyciągów roślinnych.

Działanie regeneracyjne

W przypadku cery dojrzałej największe znaczenie mają składniki o działaniu regeneracyjnym. Ich właściwości umożliwiają odnawianie komórek skóry, także włókien kolagenowych oraz włókien elastyny. W ten sposób zostają odbudowane warstwy cery – staje się ona gęstsza, bardziej jędrna, napięta, a co za tym idzie – gładsza. Zmarszczki zostają częściowo wypełnione, a procesy starzenia postępują wolniej. W takiej roli sprawdzi się na przykład wyciąg Acanthopanax Senticosus zawarty w serum Richevon.

Właściwości pielęgnacyjne

Działanie regenerujące jest najważniejszą właściwością dobrego kremu dla cery dojrzałej, ale nie powinno być jedynym. Chcąc kompleksowo zadbać o skórę, szukajmy zróżnicowanych składników.

Nigdy nie jest za późno, aby zastosować składniki zwalczające wolne rodniki. To one powodują starzenie się cery. Z wolnymi rodnikami będą walczyć takie antyoksydanty jak np. koenzym Q10. Eliminując działanie wolnych rodników hamujemy procesy niszczenia skóry, a na to nigdy nie jest za późno.

W każdym wieku ważne jest utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Za tę właściwość odpowiadają takie składniki jak np. ekstrakt z pąków i koenzym Q10. Odpowiednio nawilżona skóra będzie gładsza, a zmarszczki będą wyglądać na płytsze. Ponadto ważną właściwością kremu jest odżywianie. Dostarczając cerze witamin i mikroelementów, zawartych w naturalnych wyciągach, zadbamy o jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Nie tylko osoby o cerze wrażliwej i naczynkowej powinny zwrócić uwagę właśnie na składniki wzmacniające naczynka oraz łagodzące podrażnienia. Wśród nich znajdują się takie substancje, jak: ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków, wyciąg z kwiatów lawendy, czy kofeina. Dzięki ich działaniu znikną widoczne żyłki, a skóra będzie lepiej nawilżona, odżywiona i dotleniona. Stanie się też bardziej elastyczna i odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz na podrażnienia.

Dla ułatwienia konsumentom poruszania się po drogerii wielu producentów zamieszcza wytyczne dotyczące wieku. To jednak wcale nie oznacza, że panie dojrzałe powinny sięgać wyłącznie po kremy przeciwzmarszczkowe 60+. To tak naprawdę tylko sugestia, a najważniejszą uwagę podczas podejmowania decyzji powinno się zwracać na skład produktu. Ponadto wiele kosmetyków nie posiada żadnych sugestii co do cenzusu wiekowego, a ich skład bogatszy jest od np. kosmetyków oznaczanych jako 60+.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017