Rodzaje zmarszczek - najważniejsze informacje | Poznaj Richevon

Rodzaje zmarszczek – najważniejsze informacje

Poszczególne rodzaje zmarszczek pojawiają się w określonych momentach życia i z różnych przyczyn. Zmarszczki to podłużne zagłębienia, które najczęściej pojawiają się wraz z upływem czasu oraz pod wpływem wielu różnorodnych czynników. Sprawdź, jakie są rodzaje zmarszczek, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego się one pojawiają i jak je zwalczyć.

Zmarszczki na twarzy
Najbardziej charakterystyczne rodzaje zmarszczek

Istnieje wiele rodzajów zmarszczek.

Alicja BernardZ wiekiem skóra traci wilgoć, ponieważ praca gruczołów łojowych zostaje spowolniona lub całkowicie zatrzymana. W efekcie proces produkcji kolagenu również zwalnia i jest on niewystarczający, aby utrzymać sprężystość i elastyczność skóry. Wówczas dochodzi do pojawienia się zmarszczek, a te najczęściej w pierwszej kolejności pojawiają się wokół oczumówi Alicja Bernard, kosmetolog

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jakie są rodzaje zmarszczek i czym się one charakteryzują.

Rodzaje zmarszczek Charakterystyka
zmarszczki okolic oczu Tego rodzaju zmarszczki pojawiają się dlatego, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i cienka. Rodzaje zmarszczek na twarzy w okolicy oczu to: kurze łapki, które pojawiają się w kącikach oczu, zwykle pod wpływem uśmiechu i mrużenia oczu oraz zmarszczki pod oczami, które pojawiają się w wyniku starzenia i przesuszenia skóry.
zmarszczki na czole Czoło to miejsce, które jest szczególnie podatne na powstawanie zmarszczek. W miejscu tym pojawiają się zmarszczki poziome widoczne w górnej części czoła, które pojawiają się już w młodym wieku pod wpływem silnie działających mięśni odpowiedzialnych za unoszenie brwi. Często poziome zmarszczki na czole to również wynik dziedziczenia.
bruzdy nosowo-wargowe Bruzdy nosowo-wargowe ciągną się od skrzydełek nosa ku dołowi, aż do kącików ust. Zwykle tego rodzaju zmarszczki pojawiają się w okolicach 40 roku życia. Dzieje się tak na skutek opadania skóry policzków.
zmarszczki palacza Tego rodzaju zmarszczki pojawiają się nad górną wargą i biegną one pionowo od skrzydełek nosa. Zwykle pojawiają się one u palaczy po 45 roku życia.
zmarszczki między brwiami Między brwiami najczęściej pojawiają się zmarszczki pionowe, tzw. lwie bruzdy. Najczęściej pojawiają się one u osób, które często są rozgniewane, gdyż inna nazwa tego rodzaju zmarszczek to zmarszczki gniewu.

Sprawdź charakterystykę skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy:
https://poznajrichevon.pl/czym-charakteryzuje-sie-skuteczny-krem-przeciwzmarszczkowy-pod-oczy/

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło 10RABAT2017 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Rodzaje zmarszczek a specjalistyczne kremy

Poszczególne rodzaje zmarszczek można zwalczać używając dobrej jakości kremy. Powinny one zawierać jak najwięcej aktywnych składników o naturalnym pochodzeniu. Na rynku są różne rodzaje wypełniaczy zmarszczek, które zawierają istotne substancje o wysoce efektywnym działaniu.

Do najbardziej popularnych zalicza się:

  • kofeinę – składnik ten ujędrnia skórę poprzez stymulowanie mikrokrążenia. Najczęściej kofeinę stosuje się do redukcji zmarszczek w okolicach oczu, ponieważ jej właściwości pozwalają zmniejszyć obrzęki właśnie w tym miejscu.
  • koenzym Q10 – Składnik ten chroni przed działaniem wolnych rodników, które mogłyby mieć negatywny wpływ na skórę twarzy. Ponadto koenzym Q10 wspomaga regenerację komórek, działając tym samym w sposób odmładzający.
  • olejki naturalne – tego rodzaju olejki nawilżają i regenerują skórę. Olejek arganowy, sezamowy czy kokosowy ma działanie antyoksydacyjnie i opóźniające starzenie.
Krem na zmarszczki Richevon

ZAMÓW RICHEVON
KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY ZE SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI ZAMÓW!


Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,
3. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010

Jesteśmy na

nasze aukcje