Lwia zmarszczka – co to jest i jak ją usunąć? | Poznaj Richevon

Lwia zmarszczka – co to jest i jak ją usunąć?

Lwia zmarszczka potrafi być utrapieniem wielu kobiet. To dlatego warto dowiedzieć się, kiedy najczęściej się pojawia i w jaki sposób sobie z nią skutecznie radzić. Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby stała się mniej widoczna, a skóra na nowo wygładzona.

Lwia zmarszczka – kiedy się pojawia i dlaczego?Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka to bardzo charakterystyczna bruzda pomiędzy brwiami. Należy ona do grupy zmarszczek mimicznych, czyli jej powstanie uwarunkowane jest powtarzaniem pewnych sekwencji ruchów, w tym przypadku najpewniej ściąganiem i marszczeniem brwi. Tego typu lwia zmarszczka pojawia się, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Warto zastanowić się nad tym, kiedy taka zmarszczka się pojawia. Zazwyczaj już w młodości, ale na tym etapie nie wpływa ona jeszcze znacząco na wygląd twarzy. Zazwyczaj jest po prostu słabo zauważalna. Na całe szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak sobie z nią skutecznie radzić.

Czy mężczyźni również powinni używać kremu na zmarszczki? Kliknij i się dowiedz! :
http://poznajrichevon.pl/czym-powinien-wyrozniac-sie-krem-przeciwzmarszczkowy-dla-mezczyzn/

lwia zmarszczka – ćwiczenia, które zmniejszą jej widoczność

Wiadomo, jak mało atrakcyjna jest lwia zmarszczka. Ćwiczenia pomogą jednak w zmniejszeniu jej widoczności, choć nie są one skuteczne w 100%. Pozwalają one jednak na zmniejszenie bruzdy, która szpeci twarz. Doskonałą metodą zmniejszania lwiej zmarszczki na jej początkowym etapie, na pewno będzie facefitness. Polega on na uciskaniu miejsca, w którym pojawia się bruzda, przy jednoczesnym marszczeniu brwi.

Warto jednak zachować umiar, ponieważ takie praktyki mogą spowodować zmarszczki w innych miejscach twarzy. Sprawdzi się też masowanie twarzy okrężnymi ruchami. Wielokrotnie w ciągu dnia warto także uciskać punkty między brwiami i lekko rozciągać skórę na boki. Na pewno regularność i systematyczność pomogą w uzyskaniu zadowalających efektów, które utrzymają się na dłużej.

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło 10RABAT2017 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Lwia zmarszczka – domowe sposoby, które można zastosować w domu

Na pewno utrapieniem wielu kobiet jest owa lwia zmarszczka. Domowe sposoby pozwalają jednak na zmniejszenie jej widoczności i ponowne napięcie skóry twarzy. Warto w problematycznym miejscu nakładać także dobre serum lub intensywnie działający krem, które będą nakładane podczas masażu twarzy, który przyspiesza ukrwienie. Istotne jest także nawadnianie organizmu. 

Lwia zmarszczka, tak jak i innego rodzaju zmarszczki, mogą pogłębiać się także z powodu źle nawodnionej skóry. Dodatkowo lwia bruzda zawsze dodaje lat. Jest to kolejny powód, dlaczego warto się jej pozbyć. Lwia zmarszczka na pewno stanie się mniej widoczna, jeśli zastosuje się odpowiednie kosmetyki oraz kremy o bogatym składzie, które nawilżają oraz ujędrniają skórę.

Wśród składników, które powinny się w nich znaleźć nie może zabraknąć:

  • kwasu hialuronowego,
  • peptydów regenerujących,
  • witaminy A,
  • witaminy C.

Lwia bruzda – inne metody na jej usunięcie

Lwia bruzda na pewno nie jest estetyczna i dlatego szczególnie trzeba zaplanować jej usunięcie. Dobrą metodą, choć już zdecydowanie niedomową i bardziej zaawansowaną, będzie też botoks. Lwia zmarszczka zniknie dzięki temu już nawet po jednym zabiegu, co od razu odmłodzi twarz!

Lwia zmarszczka to zmora pań i panów w różnym wieku. Warto jednak pamiętać o tym, iż istnieją metody, które umożliwiają pozbycie się jej. Warto wybrać metodę najlepszą dla siebie i w ten sposób wypróbować jej skuteczność i na nowo cieszyć się młodą i przede wszystkim ujędrnioną skórą, a uzyskane efekty zaczną zachwycać!


Bibliografia

1. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
3. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
4. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004

Jesteśmy na

nasze aukcje