Idealny krem przeciwzmarszczkowy 40+. Czas na zdecydowane działania | Poznaj Richevon

Idealny krem przeciwzmarszczkowy 40+. Czas na zdecydowane działania

Na zmarszczki pracujemy latami – nie pojawiają się z dnia na dzień. Już około 18. – 20. roku życia skóra zaczyna się starzeć. Skutków tego procesu nie obserwujemy natychmiast, ale to właśnie wtedy zaczynamy tracić włókna kolagenowe.

Cera po 40. roku życia

Kolagen to główne białko tkanki łącznej. Zapewnia on skórze gęstość, gładkość i jędrność. Jego ubytek powoduje wiotczenie i powstawanie pierwszych zmarszczek. Proces utraty tej substancji nie jest natychmiastowy – następuje powoli. Ponieważ skóra staje się coraz mniej elastyczna, coraz trudniej jej wracać do pierwotnej formy w wyniku ciągłego naciągania i rozkurczania. Codzienna mimika, praca mięśni twarzy, wiążą się z bezustannym rozciąganiem i rozluźnianiem struktur cery.

O ile w młodym wieku skóra jest odporna na takie obciążenia i szybko wraca do swego pierwotnego kształtu, to w wyniku postępującej utraty kolagenu wraz z wiekiem staje się coraz bardziej podatna na rozciąganie. W ten sposób utrwalane są linie powstające podczas pracy mięśni twarzy.

Po 40. roku życia skóra zdążyła już utracić znaczne ilości kolagenu. Ponadto skóra przez lata obciążana była codzienną pracą mięśni na tyle długo, że na twarzy najczęściej widoczne są już utrwalone, głębokie zmarszczki. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy przez długi czas cera nie była pielęgnowana w odpowiedni sposób. Jeżeli więc ktoś nie stosował odpowiednich kosmetyków, a do tego ulegał nałogom, to w wieku 40 lat będzie miał cerę pokrytą głębokimi bruzdami. Osoby, które dbały o skórę, będą cieszyć się nieco lepszą jej jakością, ale nie będzie ona idealnie gładka. Jednak bez względu na to, w jakim stanie jest Twoja cera, nigdy nie jest za późno, aby poprawić jej stan. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie wygładzić jej całkowicie, ale przy pomocy odpowiedniego kosmetyku można znacznie poprawić jej jakość.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy 40 + wcale nie trzeba kierować się wytycznymi zamieszczonymi na opakowaniach większości kosmetyków. Wielu producentów dzieli je według cenzusu wiekowego. Dlatego na sklepowych półkach najczęściej znajdziemy kremy oznaczone jako 20 +, 30 +, 40 +, 50 +, czy 60 +. To jednak wcale nie oznacza, że pani, która skończyła 40 lat musi poszukiwać preparatu opisanego jako 40 +. Przy zakupie kosmetyku powinniśmy kierować się zupełnie innymi kryteriami. Najważniejszym czynnikiem decyzyjnym powinien być skład kremu. Zawsze należy czytać listę umieszczoną na opakowaniu, co pozwoli na wybór odpowiedniego specyfiku.

Po 40. roku życia powinno się sięgać po kremy o bogatym składzie – zawierające dużą ilość składników aktywnych. Będą one pielęgnować skórę, zmniejszą widoczność istniejących zmarszczek i zapobiegną powstawaniu nowych. Dla uzyskania najlepszych efektów powinno się stosować kosmetyki o wszechstronnym działaniu – takie, które będą zawierać składniki aktywne z kilku grup:

  • składniki regenerujące (np. Acanthopanax Senticosus Extract): pozwalają na odnowienie uszkodzonych włókien kolagenowych. Pobudzają one syntezę tego białka, dzięki czemu cera staje się bardziej jędrna, gęsta i gładsza. Ta właściwość sprawia, że zmarszczki wydają się spłycone, a cera wygląda młodziej. Właśnie po 40. roku życia powinno się zacząć zwracać uwagę na regeneracyjne właściwości kosmetyków,
  • składniki chroniące przed działaniem wolnych rodników (np. Acanthopanax Senticosus Extract, koenzym Q10): wolne rodniki odpowiadają za starzenie się skóry. Atakują zdrowe komórki, a następnie je uszkadzają. Ich negatywne działanie hamują antyoksydanty. Dzięki ich właściwościom można skutecznie spowolnić starzenie się skóry,
  • składniki nawilżające (np. ekstrakt z pąków, koenzym Q10): to właśnie utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia ma kluczowe znaczenie w walce ze zmarszczkami. Skóra wysuszona o wiele szybciej się starzeje, pojawiają się na niej zmarszczki. Zadbanie o optymalny poziom nawilżenia zapobiegnie powstawaniu nowych linii, a także spłyci niektóre istniejące,
  • składniki odżywcze (np. Acanthopanax Senticosus Extract): witaminy, kwasy tłuszczowe i minerały zawarte w roślinnych wyciągach to pożywienie dla naszej skóry. Dzięki nim jest w stanie prawidłowo funkcjonować, walczyć z negatywnymi wpływami czynników zewnętrznych, a także się regenerować,
  • składniki napinające (np. Acanthopanax Senticosus Extract, ekstrakt z pąków, koenzym Q10, Palmitoyl Tetrapeptide): około 40. roku życia warto zwracać uwagę na kremy zawierające składniki napinające. Dzięki nim spłycone zostaną widoczne zmarszczki, poprawi się jędrność i elastyczność skóry,
  • składniki wzmacniające naczynka (np. Acanthopanax Senticosus Extract, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków, wyciąg z kwiatów lawendy, kofeina): doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku cery naczynkowej. Panie niecierpiące na tę dolegliwość docenią inne korzyści płynące ze stosowania takich ekstraktów. Mocne naczynka pozwolą na szybkie i sprawne odprowadzanie toksyn z tkanek. Dodatkowo komórki będą lepiej nawilżone, odżywione i dotlenione,
  • składniki łagodzące podrażnienia (np. wyciąg z kwiatów lawendy): doskonale uporają się z zaczerwienieniami oraz innymi podrażnieniami. Dzięki temu skóra będzie gładka, o zdrowym kolorze.

Unikaj chemii!

Szukając idealnego kremu zwróć uwagę na to, aby nie zawierał on składników chemicznych takich, jak: silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, PPGi, czy chemiczne substancje zapachowe. Mogą one podrażniać skórę, powodować zaczerwienienia, a także wysuszać. Ponadto w niektórych przepadkach takie substancje mogą zapychać pory, co prowadzi do powstawania wyprysków i zanieczyszczeń.

Składniki chemiczne nie mają żadnych właściwości pielęgnacyjnych – nie poprawiają jakości skóry. Nie oznacza to, że pozbawione są funkcji w kosmetykach. Najczęściej polepszają konsystencję, zapach, przedłużają trwałość, a także poprawiają wygląd cery. Niestety, na krótką metę. Cera wygląda dobrze tylko do zmycia kremu z twarzy. Jeżeli chcemy więc zakupić kosmetyk, który będzie naprawdę poprawiał stan cery, dbając o jej zdrowie, musimy wybierać preparaty o naturalnym, bogatym składzie.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017