Usuwanie zmarszczek - popularne metody | Poznaj Richevon

Usuwanie zmarszczek – popularne metody

Usuwanie zmarszczek to najskuteczniejsza metoda radzenia sobie z postępującymi procesami starzenia. Zanim jednak poznamy rodzaje zabiegów odmładzających, warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek zależy od rodzaju zmarszczekZmarszczki pod okiem

Usuwanie zmarszczek uwarunkowane jest od ich stopnia zaawansowania. Bardzo ważna jest również profilaktyka, czyli wszystkie działania, które podejmujemy w okresie, gdy skóra jest młoda i napięta. W celach profilaktycznych najlepiej sprawdza się stosowanie kremów dopasowanych do potrzeb skóry, a także rutyna pielęgnacyjna, w tym systematyczny masaż twarzy.

Identyczne działania należy przeprowadzać w przypadku zmarszczek płytkich, z tym że kremy powinny być dedykowane skórze ze zmarszczkami. Dla skóry starszej, z głębokimi zmarszczkami, oprócz domowej pielęgnacji, przydają się również profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Idealny krem na zmarszczki do cery 30+ | przeczytaj artykuł:
https://poznajrichevon.pl/cera-po-30-roku-zycia-idealny-krem-przeciwzmarszczkowy-30/

Usuwanie zmarszczek – metody

Usuwanie zmarszczek uzależnione jest od ich głębokości i rodzaju. Najpopularniejsze zabiegi to:

  • iniekcja z substancji wypełniających, czyli tzw. wypełniaczy z kwasu hialuronowego. Jedna cząsteczka kwasu może związać nawet 250 cząsteczek wody. Żele na bazie kwasu hialuronowego są wykorzystywane do wypełnień braków w tkankach oraz do wypełnienia zmarszczek. Aplikowany poprzez zastrzyk jest powoli wchłaniany, a jego ilość maleje. Zabieg tego rodzaju przeznaczony jest do spłycania lub eliminowania zmarszczek głębokich, które znajdują się w okolicy ust, oczu oraz czoła. Służy również do skutecznego wypełniania bruzd nosowo- wargowych,
  • w przypadku płytkich zmarszczek lub w celach prewencyjnych zaleca się wykonanie mikrodermabrazji, która polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Odbywa się to z użyciem specjalnej głowicy ścierającej, która pokryta jest kryształkami z naturalnego diamentu. Usuwanie martwych komórek z warstwy powierzchniowej powoduje stymulację i odbudowę komórek znajdujących się w warstwie podstawowej skóry. Złuszczanie przebiega stopniowo. Jest całkowicie bezinwazyjne i nie wywołuje żadnych podrażnień. To zabieg efektywnie odmładzający i regenerujący skórę, likwidujący drobne zmarszczki.

Usuwanie zmarszczek – kosmetyki

Usuwanie zmarszczek to również stosowanie odpowiednich kremów.

Alicja BernardStosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, to dobry krok, by się ich pozbyć. Żeby wybrać naprawdę odpowiedni preparat, należy dokładnie poznać jego skład i szczególną uwagę zwrócić na zawartość naturalnych składników oraz składników aktywnych. Tylko produkty z właściwym, odpowiadającym potrzebom skóry, składem, wpływają na poprawę jej stanu oraz  opóźniają procesy starzeniamówi Alicja Bernard, kosmetolog

Krem należy stosować na każdym etapie tworzenia się zmarszczek. Na początku będą pełnić wyłącznie rolę profilaktyczną, jednak w przypadku zmarszczek świeżych mogą już spowodować ich spłycenie, podobnie jak w przypadku tych bardziej zaawansowanych. Usuwanie zmarszczek mimicznych głębokich za pomocą kremów to uzupełnienie zabiegów kosmetycznych. Aby dobrze spełniały swoją rolę powinny tak jak Richevon zawierać składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Ich działanie przedstawia dołączona tabelka.

Składnik Właściwości
ekstrakt z ruszczyka kolczastego nawilża, uszczelnia naczynia
kofeina poprawia krążenie, stymuluje przepływ krwi i limfy

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
2. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki
3. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
4. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001

Jesteśmy na

nasze aukcje