Zmarszczki elastotyczne - zacznij działać | Poznaj Richevon

Zmarszczki elastotyczne – zacznij działać

Zmarszczki elastotyczne to obok sennych, mimicznych i grawitacyjnych najpopularniejszy rodzaj zmarszczek. Czym się charakteryzują, jak powstają i jakich osób dotyczą najczęściej? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zmarszczki elastotyczne- jak powstają?

Zmarszczki elastotyczne powstają na skutek nadmiernej ekspozycji słonecznej oraz nieodpowiedniej ochrony skóry. Promienie ultrafioletowe potrafią znacznie uszkodzić i osłabić włókna elastynowe. Skóra staje się wtedy mniej jędrna, traci elastyczność, a zmarszczki są coraz bardziej widoczne.

Mówiąc o promieniowaniu ultrafioletowym należy rozróżnić dwa jego rodzaje: promieniowanie UVA, które przenika do skóry właściwej, a nawet do tkanki podskórnej, naruszając włókna kolagenowe i sprężyste, co powoduje z kolei spadek elastyczności skóry i pojawianie się zmarszczek oraz promieniowanie UVB, które może powodować nawet zmiany nowotworowe.

Przeczytaj czym charakteryzuje się skuteczny krem przeciwzmarszczkowy:
https://poznajrichevon.pl/czym-charakteryzuje-sie-skuteczny-krem-przeciwzmarszczkowy-pod-oczy/

Zmarszczki elastotyczne – jakie są ich przyczyny?

Zmarszczki elastotyczne powstają w wyniku słabej ochrony przeciwsłonecznej lub niestosowania żadnej ochrony. Najskuteczniejszym sposobem ochrony jest używanie filtrów z wysokim wskaźnikiem SPF od 30 do 50.

Ludzki kolagen pozostawia w trakcie filtracji natywną elastynę, dzięki której hamuje powstawanie tego rodzaju zmarszczek. Niestety ilość naturalnego kolagenu spada wraz z wiekiem, dlatego warto go uzupełniać.  Ryzyko ich pojawienia się zwiększa ekspozycja na dym papierosowy.

Wpisując na stronie poznajrichevon.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem przeciwzmarszczkowy Richevon.
Kliknij i sprawdź!

Zmarszczki elastotyczne – charakterystyka

Zmarszczki elastotyczne występują najczęściej u osób po 40 r.ż. W skórze właściwej włókna kolagenowe i elastyczne ulegają deformacji (tzw. elastoza posłoneczna), w wyniku czego są one mniej uporządkowane i występują między nimi niewłaściwe połączenia. Skóra przestaje być elastyczna, traci nawilżenie, staje się cieńsza, a nawet delikatne bruzdy stają się bardziej widoczne, stąd określane są również jako zmarszczki suche. Zmarszczki występują głównie na twarzy.
Zmarszczki elastotyczne

Zmarszczki elastotyczne a kremy

Proces powstawania zmarszczek posłonecznych można spowolnić poprzez stosowanie skutecznych kremów, które zawierają składniki naturalne między innymi:

  • lawendę. Zawiera liczne substancje czynne (np. garbniki, flawonoidy), które mają doskonały wpływ na stan cery dojrzałej. Lawenda posiada właściwości regeneracyjne, antyoksydacyjne i wygładzające. Ponadto zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych. Wykazuje również działanie przeciwobrzękowe, ponieważ stymuluje pracę układu limfatycznego i krwionośnego,
  • koenzym Q10. To naturalny związek chemiczny, który występuje we wszystkich żywych organizmach oraz jako składnik kosmetyków przeciwstarzeniowych. Posiada przede wszystkim właściwości regeneracyjne, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, zapobiega niedotlenieniu, przyspiesza gojenie ran. Stanowi naturalny przeciwutleniacz, zwalczający wolne rodniki,
  • wyciąg z pąków. Zawiera szereg cennych właściwości, które doskonale działają na skórę. Przede wszystkim wyciąg dodaje energii, rewitalizuje, odmładza, a także wspomaga oczyszczanie. Wspierają produkcję elastyny i kolagenu, które stanowią podstawowy budulec naskórka. Dzięki temu utrzymują jej jędrność i napięcie.
Krem na zmarszczki Richevon

SERUM RICHEVON
ZAWIERA KOENZYM Q10, WYCIĄG Z KWIATÓW LAWENDY ORAZ KOFEINĘZAMÓW!


Bibliografia

1. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
3. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

Jesteśmy na

nasze aukcje