Postawy codziennej Pielęgnacji Cery - Krem Przeciwzmarszczkowy Richevon

Postawy codziennej pielęgnacji cery – krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc

Czy istnieje uniwersalny krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc?

Choć o zmarszczkach mówi się wiele, nie każdy wie, jak zacząć dbać o cerę. Zazwyczaj pielęgnacja przeciwzmarszczkowa opiera się o dwa kosmetyki – krem na dzień i na noc. Czy nie istnieją jednak uniwersalne kosmetyki? Co stosować? Kiedy? W jaki sposób? Te wszystkie pytania mogą z jednej strony zniechęcać, a z drugiej wpędzać w zagubienie. Wystarczy jednak poznać kilka prostych zasad, aby prawidłowo i skutecznie dbać o młody wgląd skóry.

Tradycyjny podział kremów

Każdy, kto choć raz wybrał się do tradycyjnej drogerii w poszukiwaniu kremu przeciwzmarszczkowego wie, że niemalże każdy producent dzieli swoje kremy na dwie grupy: krem na dzień oraz krem na noc. Idea jest dość oczywista – ułatwienie wyboru konsumentom. Przyczyn takiego podziału jest kilka.

Krem przeciwzmarszczkowy na noc

Krem na noc zawiera zazwyczaj więcej składników aktywnych – w kremie na dzień może ich nie być w ogóle. Dzieje się tak ponieważ skóra chłonie składniki aktywne właśnie w nocy. Ponadto podczas snu dochodzi do regeneracji cery. Dodatkowo kosmetyki przeznaczone do aplikacji wieczorem bardzo często mają bardziej bogatą konsystencję. Nie wchłaniają się tak dobrze, przez co makijaż na nich by się nie utrzymał. Ponadto nawet osoby nie wykonujące makijażu mogłyby nie być zadowolone z takiego efektu podczas dnia, ponieważ takie kremy często błyszczą się na skórze, co nie wygląda atrakcyjnie.

Krem na dzień

Kremy przeciwzmarszczkowe na dzień najczęściej mają jedno zadanie – sprawiać, że cera będzie wyglądać dobrze do momentu umycia twarzy. Rzadko zawierają one składniki aktywne, ale za to sprawiają, że makijaż wygląda na nich dobrze i dłużej się utrzymuje. Taki kosmetyk może zawierać w składzie silikony, które będą wypełniać zmarszczki, dzięki czemu skóra będzie wyglądać na gładszą. Niestety, nie pielęgnuje on skóry, a wręcz może zapychać pory i powodować podrażnienia.

Kosmetyk uniwersalny – czy wystarczy jeden krem?

Omówiony powyżej tradycyjnych podział kremów odnosi się zazwyczaj do popularnych kosmetyków znanych marek, zawierających chemiczne składniki. Są jednak kosmetyki opierające się na zupełnie innej filozofii.

Wiele kosmetyków naturalnych doskonale sprawdzi się zarówno na dzień, jak i na noc. Wybierać należy te, które bazują na jak największej ilości składników aktywnych. Kremy organiczne nie zawierają silikonów ani żadnych innych chemicznych składników. To wyłącznie właściwości pielęgnacyjne.

Sięgnąć możemy po krem Richevon pozbawiony ciężkich olejków, które mogłyby zbytnio obciążyć cerę za dnia. To krem bogaty w roślinne wyciągi, lekki i szybko wchałaniający się świetnie sprawdzi się za dnia. Naturalny krem także może stanowić dobrą bazę pod makijaż. Co ważne, będzie też doskonale pielęgnować cerę. Choć skóra najlepiej regeneruje się w nocy, to nie znaczy, że w ciągu dnia nie potrzebuje składników odżywczych. Składniki nawilżające sprawią, że cera nie będzie podatna na wysuszenie i podrażnienia wywoływane przez zanieczyszczenia powietrza oraz promieniowanie UV.

Ważne, aby wybrany krem wykazywał też działanie regenerujące. Wtedy doskonale sprawdzi się jako kosmetyk na noc. Taki preparat – lekki, o kompleksowych właściwościach – świetnie sprawdzi się jako uniwersalny krem.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017